Proteinová dieta

 

HUBNUTÍ S PROTEINOVOU DIETOU

V našem zdravotnickém zařízení se věnujeme pomoci klientům s nadváhou či obezitou a poskytujeme komplexní a zcela individuální péči o každého pacienta.

Našim cílem je zhubnout klienta tak, aby netrpěl hlady, nebyl unavený či nervózní, byl schopný fyzické aktivity a byl v celkové psychické pohodě. Proto je zde pro Vás úspěšný redukční program založený na principu „Hubnutí na úkor tukové nikoliv svalové tkáně “.

Proteinová dieta, dnes také popularizovaná jako "ketogenní dieta", "ketodieta" nebo "bílkovinná dieta", je velice vhodná jak pro mírnou redukci tělesné hmotnosti tak pro obézní pacienty, kteří mají řadu dalších onemocnění jako je například cukrovka, vysoký krevní tlak, onemocnění pohybového aparátu apod.

 • V případě, že máte lehčí formu nadváhy (redukce 5kg - 15kg), nemáte zdravotní komplikace, objednejte se na vstupní konzultaci s nutriční poradkyní.

 • Při závažnějších formách nadváhy nebo pokud máte zdravotní obtíže či dlouhodobě užíváte léky se objednejte na vstupní konzultaci s lékařem (redukce hmotnosti nad 15 kg).
Značky, které u nás můžete zakoupit

 

4 ETAPY HUBNUTÍ

Hubnutí je rozděleno do 4 etap, ze kterých první dvě jsou „rychlo hubnoucí“, třetí „stabilizační“ a čtvrtá je „zdravá vyvážená strava“.

 • 1. ETAPA: konzumace 4 proteinových jídel za den + povolené druhy zeleniny. Finančně tato fáze vyjde na zhruba na 1820,- korun za týden. Úbytek hmotnosti můžete očekávat 2kg – 5kg týdně.
 • 2. ETAPA: konzumace 3 proteinových jídel za den + 1 jídlo „normální“ + doporučená zelenina
  Finančně tato fáze vyjde zhruba na 1365,- korun za týden. Očekávaný úbytek hmotnosti činí 1,5kg - 3kg týdně.
 • 3. ETAPA: konzumace 2 proteinových jídel za den + 2 jídla „normální“ + všechny druhy zeleniny. Tato fáze je stabilizační, postupné zavádění sacharidů do jídelníčku. Našim cílem je udržet si hmotnost případně ještě málo zhubnout. Finančně tato fáze vychází na přibližně 910,- korun za týden
 • 4.ETAPA: konzumace 1 proteinového jídla denně. Tato fáze vám umožní trvale si udržet optimální tělesnou hmotnost. Finančně tato fáze vyjde zhruba na 455,- korun za týden.

 Ordinace
 

PROČ U NÁS HUBNOUT S PROTEINOVOU DIETOU A NE JINAK?

 1. Hubnete bez jo jo efektu. Díky rozpracování a dodržení jednotlivých fází si Váš organismus osvojí nově dosaženou váhu bez tendence k opětovnému vracení k váze staré.

 2. Hubnete na úkor tukové tkáně, nikoliv ze svalů. Při dodržování jiných nízkokalorických diet většinou organismus hubne ze svalů, nikoliv z tuků, protože tělo je od přírody naprogramováno nejprve „sáhnout“ do rezerv svaloviny pro energii. Proteinová dieta toto obchází přísunem kvalitních proteinů alias stavitelů svaloviny. Fakt, že hubnete na tuku a nikoliv na svalech u nás v ordinaci měříme na bioimpedační váze.

 3. Nemáte při hubnutí hlad. Kvalitní proteiny Vás příjemně zasytí. Nebudete tedy mít trýznivý pocit, že jste na tvrdé dietě a že musíte umírat hlady aby šla kila dolů.

 4. Můžete si vybrat z desítek chutných příchutí jídel. V našem sortimentu máme momentálně 100+ příchutí jídel, od slaných a sladkých sáčků, přes hotové pudingy, sirupy, tyčinky až po hotová slaná jídla.

 5. Můžete si být jisti, že jíte kvalitní proteiny. Kvalitu proteinu Vám může zaručit jedině výběr kvalitních výrobců, který se řídí přísnými normami. Ručíme za kvalitu všech našich dodavatelů z Francie, Kanady a Holandska – proteiny v jídlech jsou nejen nejlepší kvality ale zároveň jsou extrahovány z hrachu, soji a mléka, nikoliv z masa zvířat!

 6. Zhubnete bezpečně, pod dohledem lékaře. Při dietě je možné kdykoliv konzultovat vedoucího lékaře programu, MUDr. Miloše Rýce a vyškolenou nutriční poradkyni, s certifikací profesionálního vyškolení k práci s proteinovou dietou. Také máme speciální řady proteinových jídel pro klienty s alergií na lepek či laktózu.

 7. Víte, kolik za dietu utratíte. Jídelníček s Vámi dietní konzultantka upraví na míru chuťově i cenově. Cena jednoho proteinového jídla je u nás standardně 60kč – 70kč. Nabízíme také ke každé konzultaci tištěné informace ohledně proteinové diety a etap zdarma a nabízíme speciální ochutnávky určené pouze pro klienty našeho centra :)

 8. Ke každému nákupu proteinových jídel máte konzultaci s dietní poradkyní a vážení na bioimpedanční váze zdarma. Platíte pouze za vstupní konzultaci a to 250kč s dietní poradkyní a 500kč s lékařem. Poradenství po mailu a telefonu zdarma a rychle – nemusíte čekat tři dny, než se Vám někdo ozve, my odpovídáme ještě tentýž den i na maily, maximálně den druhý.

 9. Máte možnost vyměnit zakoupené produkty, které Vám nechutnají, za jiné příchutě. Stačí platná účtenka od nás, a vyměníme Vám jakýkoliv (neproexpriovaný, nepoškozený) proteinový produkt za jiný.

 10. Je snadné se k nám dostat a uděláme maximum, abyste nemuseli na termín čekat. Sice to není bonus proteinové diety, ale potěší Vás, že jsme pěšky minutu od metra Můstek. Také Vám maximálně vyjdeme vstříc co se týče objednávacích lhůt.


 

Více informací o užívání a kontraindikacích proteinové diety naleznete na webových stránkách www.medidiet.cz, www.dietalegre.cz, www.fastdiet.cz
 

 

Druh a popis vyšetření    
Vstupní konzultace s lékařem. Doporučujeme při zdravotních obtížích nebo při nadváze nad 20kg. 60 min 500 Kč
Vstupní konzultace s nutriční poradkyní. Doporučujeme při mírné nadváze bez zdravotních komplikací. 60 min 250 Kč
Kontrola s nutriční poradkyní 30 min zdarma*

*při zakoupení proteinových jídel či opakované kontrole (vážení, měření atd.))

Proteinová jídla se účtují zvlášť na míru klientovi.

* naše služby je možné hradit v rámci programu Benefit Plus a Ticket Medica

Jak se k nám objednat

TELEFONICKY
+420 731 612 705
 
OSOBNĚ
Vodičkova 699/30
110 00 Praha 1

 

Newsletter: akce, novinky, tipy ze světa zdraví.
Pro přihlášení newsletteru zadejte Váš e-mail