Serocytoterapie představuje formu regulační imunoterapie spočívající v podávání velmi malých dávek protilátek obsažených v přípravcích (čípcích či kapkách) SEROCYTOL®. Tyto jsou při opakovaném podávání schopné navodit funkční imunoregulaci v cílových orgánech.

Přípravky SEROCYTOL® se vyrábí ve Švýcarsku a v České republice nejsou registrované. Na základě jejich předpisu naším lékařem se postaráme o jejich individuální dovoz cestou naší partnerské lékárny (cca do 1 týdne od předepsání), stejně jako o veškeré další náležitosti s tímto dovozem související (hlášení na Státní ústav pro kontrolu léčiv, atd).

Základní indikační okruhy pro použití tohoto typu léčby, jsou:

  • Degenerativní onemocnění (zejména kloubní)
  • Dysfunkce neurovegetativního nervového systému (neurovegetativní dystonie, atp)
  • Chronické a recidivující infekty (ORL, močové cesty, gynekologické záněty)
  • Chronické záněty  jater (hepatitida) různé etiologie
  • Chronické onemocnění střev (Crohnova nemoc, atd )
  • Projevy emoční lability (neurovegetativní dystonie, neorganické poruchy spánku, neurastenie a psychastenie, atd).

Účinnost serocytoterapie byla opakovaně prokázána základním i klinickým výzkumem a mnohočetnými studiemi. Serocytoterapie je velmi dobře snášena jak dospělými jedinci, tak dětmi i seniory. Do dnešního dne nejsou známy žádné kontraindikace k jejímu nasazení.

Jako jediní v České republice poskytujeme specifickou imunoterapii za použití švýcarských přípravků SEROCYTOL®, určenou k léčbě chronických a recidivujících onemocnění, ze kterých jmenujme alespoň ty hlavní:

Pozn.: Používané přípravky SEROCYTOL® se účtují zvlášť

Cena za vyšetření a nasazení léčby: 990 Kč *

Chcete se hned objednat? Klikněte zde!

Základní principy serocytoterapie

První léčivé přípravky s označením Sertocytol® byly dány na trh v roce 1931 de. Jean Thomasem. Vyšel z principu, že existuje více typů imunitní ochrany. Rozlišoval imunitu přirozenou neboli vrozenou (například přenos protilátek z matky na dítě), imunitu získanou (například tvorba protilátek v důsledku prodělaného infekčního onemocnění) a imunitu vyvolanou buď „aktivně“ (například očkováním) nebo „pasivně“, tedy za použití protilátek, připravených mimo organismus konkrétního jedince.

Přípravky Setocytol® považoval za typický příklad pasivně vyvolané imunitní reakce. Jejich podstatou (aktivním principem) jsou protilátky koňského původu získané imunizací zvířete za použití tkáňových či orgánových extraktů představujících konkrétní antigen, přičemž typ antigenu vždy upřesňuje obecné označení Serocytol®.

Příklad: Serocytol® Diencephalon představuje koňské sérum získané po imunizaci extraktem z mezimozku.

Výzkum i desetiletí klinické praxe prokázaly, že používání imunoglobulínů z imunizovaných zvířat má pozoruhodný imunomodulační potenciál a dochází přitom k pozoruhodnému jevu, tedy k jakémusi „rozpoznání původu“ a následnému účinku na úrovni té struktury, která má protějšek v původu antigenu, který byl k imunizaci použit.

Příklad: Imunoglobuliny obsažené v přípravku Serocytol® Diencephalon se fixují přednostně v CNS.

Postupem let se ustálila léková forma kapek a čípků, která přináší optimální efekt při faktické neexistenci nežádoucích vedlejších účinků.

* naše služby je možné hradit v rámci programu Benefit Plus

Jak se k nám objednat

TELEFONICKY
+420 731 612 705
 
OSOBNĚ
Vodičkova 699/30
110 00 Praha 1

 

Newsletter: akce, novinky, tipy ze světa zdraví.
Pro přihlášení newsletteru zadejte Váš e-mail